Буковинський ортопедичний центр протезування та реабілітації

097 91 39 575 050 43 12 200 ПН - ПТ: 10:00 - 18:00 м. Чернівці, вул. Героїв Майдану 77-Б
+(123) 1800-88-66 Mon - Fri: 9:00 am - 5:00 PM 34TH Avenue - New York, W2 3XE
Опора / Головотримачі
Головотримачі

Шийний відділ — досить складна по будові частина хребта. Постачання крові до головного мозку теж йде через нього. Тому при підвищеній рухливості шиї може статися зміщення хребців. Це стає причиною запаморочень, енцефалопатії, серйозного порушення кровопостачання органів голови, розладам слуху і зору. Щоб забезпечити руховий спокій, застосовують головотримач. І, навпаки, при довгій нерухомості м’язів шиї виникає статична напруга, яка теж має неприємні наслідки. Щоб їх уникнути або полегшити використовують шийний комірець.

Буковинський ортопедичний центр протезування та реабілітації «Опора» займається виготовленням медичних виробів, зокрема, ортопедичних комірців різного ступеня жорсткості. Він знаходиться в Чернівцях, проте працює для всієї України.

М'який ортопедичний комірець Шанца

Цей еластичний ортез виготовляється з м’якої тканини та поролону з анатомічним вирізом для фіксації шийних хребців та розвантаження м’язів шиї. Одночасно чинить помірну дію із зігрівання зв’язок та м’язів. Комір Шанца використовують при лікуванні міозитів, для реабілітації після травм або операцій.

Шина Шанца показана до застосування в випадках:

  • остеохондрозу;
  • розтягування чи легкої травми м’язів або зв’язок;
  • функціональної нестабільності.

Утримувач напівжорсткої фіксації використовують в тих же випадках, як і попередній, але з посиленою фіксувальною дією.

Жорсткий шийний корсет

При переломах хребців, серйозних розтягненнях, важких формах остеохондрозу й сильному больовому синдромі призначають утримувачі сильної фіксації. А також після операцій в реабілітаційний період. Комірець Шанца виготовляється з щільного гіпоалергенного водостійкого матеріалу плостозод.

Дії корсетів

Іноді вони призначаються з профілактичною метою. Головотримачі рекомендовано людям, чия робота пов’язана з вимушеним тривалим нерухомим положенням голови (конвеєр). Окрім ефектів зігрівання і розвантажування, корсет для шиї:

  • зменшує біль і пов’язаний з ним дискомфорт;
  • відновлює просвіт судин;
  • заважає зміщенню хребців (завдяки пружності, поступове їх вправляє);
  • зменшує головний біль при остеохондрозі (цефалгії), розладах зору, струсах мозку.

Комірець шанца для дітей застосовують для відновлення кровообігу при комплексному лікуванні пологових черепно-спінальних травм, кривошиї. Він імітує м’язовий корсет дитини і підтримує шию в анатомічно правильному положенні.

Люди з інвалідністю можуть отримати вироби Буковинського ортопедичного центру протезування та реабілітації «Опора» безкоштовно (за кошти платників податків).

Галерея виробів