Буковинський ортопедичний центр протезування та реабілітації

097 91 39 575 050 43 12 200 ПН - ПТ: 10:00 - 18:00 м. Чернівці, вул. Героїв Майдану 77-Б
+(123) 1800-88-66 Mon - Fri: 9:00 am - 5:00 PM 34TH Avenue - New York, W2 3XE
Опора / Ортези
Ортези

Часто пошкоджений суглоб або кінцівка потребує фіксації, розвантаження або корекції своїх функцій. Для досягнення цих цілей використовують ортез. Дії цього пристосування спрямовані на:

  • стабілізацію і розвантаження суглобів або хребта;
  • відновлення опорно-рухових функцій;
  • корекцію деформацій при сколіозі, кіфозі;
  • захист при підвищених навантаженнях (спорт);
  • зняття больового синдрому.

По своєму призначенню їх можна розділити на:

  • фіксатори для хребта (у тому числі ортопедичне фіксуюче крісло);
  • вироби для верхніх кінцівок;
  • ортези на нижні кінцівки.

Їх виготовляють індивідуально або купують в готовому вигляді. Лікар призначає певний тип і пацієнти самостійно вибирають ортези потрібної моделі. Підприємство-виробники, такі як Буковинський ортопедичний центр протезування та реабілітації «Опора» (Чернівці), випускають їх в широкій розмірній лінійці. Придбати вироби можна з будь-якого населеного пункту України.

Конструкція ортезу

По ступеню фіксації вони бувають жорсткі (іммобілізуючої дія) і м’які (для підтримки). А по конструкції – безшарнірні та шарнірні.

Шарнірні ортези – апарати для ходіння. Виготовляються з внутрішнім розташуванням шин, що покращує естетичний вигляд виробу та надає більшу жорсткість.

Безшарнірні ортези-тутора застосовують для корекції кінцівок під час сну та їх стабілізації при захворюванні на дитячий церебральний параліч, спастичну параплегію та інші.

Ортези на стопу і суглоби виготовляють обох типів. Складні конструкції можуть мати пневмокамеру для регулювання ступеню стиснення.

Матеріал

Від вибору матеріалів, з яких роблять ортези на колінний суглоб, залежить комфорт і функціональність конструкції.

Шарнірні та безшарнірні ортези виготовляються з декількох шарів:

  1. Внутрішній – медіофам, або спеціальна тканина завдяки якій нога не потіє. Матеріал м’який, дає більше комфорту при носінні виробу.
  2. Зовнішній – термопластичний матеріал.
  3. Кінцевий – термопапір з різноманітним забарвленням, що надає виробам для дітей більш яскравого та привабливого вигляду.

Ортопедичне крісло для фіксації

Це жорсткий ортез для сидіння. Його використовують для догляду і перевезення дітей з інвалідністю чи тих, хто тимчасово втратив здатність самостійно сидіти із-за травми хребта, м’язової дистрофії, ДЦП та з інших причин.

Люди з інвалідністю можуть отримати вироби Буковинського ортопедичного центру протезування та реабілітації «Опора» безкоштовно (за кошти платників податків).

Галерея виробів