Буковинський ортопедичний центр протезування та реабілітації
Головною опорою тіла людини є хребет. Від його стану залежить опорно-рухова система. Зазвичай, постава регулюється автоматично. Але якщо людина зазнала травми або захворіла, тоді підтримати хребет в анатомічно вірному положенню та укріпити статичні м’язи допоможе коректор постави. Також його використовують при фізичних навантаженнях для запобігання травмуванню. Ці вироби від Буковинського ортопедичного центру протезування та реабілітації «Опора» можна отримати в будь-якому куточку країни.
Особливості коректора
Їх призначення зробити спину рівною й змусити м’язи запам’ятати це положення. Якщо порушення незначне, для постави корсет можна обрати самому. У більш складних випадках потрібна допомога фахівця, який зробить призначення на основі повної клінічної картини.
Є три типи коректорів:
- грудний;
- грудо-поперековий корсет для корекції постави;
- реклінатори.
Серед них є профілактичні і лікувальні моделі. Перші потрібні для підтримки хребта у фізіологічному положенні, другі – для корекції патологій, на кшталт сколіозу.
Реклінатор
Ця конструкція нагадує цифру 8, має петлі на плечі і регулюється пасками. Ним користуються при:
- кіфозі і кіфосколіозі;
- остеопорозі;
- крилоподібних лопатках;
- спондилоартрозі.
Коректор постави допомагає звикнути тримати спину прямою, а плечі розгорнутими.
Грудний коректор
Цей засіб виготовляється з еластичного текстильного матеріалу та алюмінієвих пластин, які встановлюються вдовж хребта. Завдяки цьому підтримується тіло в правильному анатомічному положенні, виключається можливість сутулитися. Фіксація хребта прибирає напруженість м’язів і больовий синдром. Потрібний при:
- сколіозі;
- остеопорозі;
- кіфозі;
- остеохондрозі;
- після травм.
Якщо порушення постави досить серйозні, носять коректор жорсткої або напівжорсткої моделі з ребрами з металу.
Грудопоперековий корсет для постави
Цей виріб фіксує хребет по усій довжині. Він має широкий пасок, жорстку спинку, пластикові або металеві ребра. Ортопедичний корсет рекомендований у випадках:
- реабілітація після травми або операції;
- слабкості м’язового каркасу;
- міжхребетної грижі;
- спондильозу або спондилоартрозу.
Фіксатор постави не призначено для цілодобового носіння. Спочатку його одягають дві години на день, поступово доводячи до 6 годин. Зазвичай, це досягається на п’ятий тиждень. У цьому режимі користуються коректором приблизно 2-4 місяці. Потім процес йде у зворотному напрямку. Але краще, щоб цим опікувався лікар. Особливо, якщо це ортопедичний корсет для постави.
Для людей з інвалідністю вироби Буковинського ортопедичного центру протезування та реабілітації «Опора» безкоштовні, за рахунок коштів платників податків.